hoofdmassage 5 elementenleer

Yin Yoga & Craniosacraal (16 hr)

Het leren voelen van het ritme van het bindweefsel


Klassikale Opleiding


Speciaal ontworpen voor yin yogadocenten


Certificaat 16 CE - Yoga Alliance

Klassikale Opleiding

Speciaal ontworpen voor yin yogadocenten

Certificaat 16 CE - Yoga Alliance

Deze verdiepingsmodule is voor Yin Yogi’s die meer willen weten over het netwerk van verbindingen in ons bindweefsel en wat de relatie is tussen Yin Yoga en bindweefsel. Acupuncturist & Yin Yoga docentenopleider Eelco Griep is een echte kenner op dit gebied en zal in 2 lesdagen uitgebreid ingaan op Yin Yoga gecombineerd met principes uit Craniosacraal.

Deze opleiding heeft de volgende accreditaties & erkenningen

KTNO - Brancheorganisatie zorgprofessionals, beroepsverenigingen, opleiders

Yoga Alliance - YACEP

Continuing Education Provider

CRKBO - Centraal Register Kort Beroepsonderwijs Opleidingsinstellingen
Vereniging ter Bevordering van Alternatieve Geneeswijze
Federatie voor Additief Geneeskundig Therapeuten
Nederlands Vereniging van Somatherapeuten 
Vereniging Integrale Vitaliteitskunde

Over Yin Yoga & Craniosacraal

Vaak wordt gedacht dat de hersenen de basis zijn van de informatie (bewustzijn) in het lichaam. Niets is echter minder waar; informatie zit in ons héle lichaam en begint zelfs al daarbuiten.
Deze informatie wordt ontvangen en doorgegeven door het zenuw- en spierstelsel, de bloedsomloop en het immuunsysteem, maar ook door een netwerk van verbindingen in ons bindweefsel.
Bindweefsel is dan ook verantwoordelijk voor de coördinatie van alle communicatie.
Dat bindweefsel kan echter ‘bevriezen’ door emoties en overtuigingen, waardoor dit een stagnatie kan veroorzaken voor de informatiestroom door het netwerk van verbindingen die ook wel meridianen genoemd worden.

Craniosacraal en Yin kunnen dan ingezet worden om het water in het bindweefsel te laten smelten en weer optimaal te laten stromen, én dat ook onder je handen te voelen.

In deze opleiding leer je:

Tijdens deze lesmodule wordt er uitgebreid in gegaan op Craniosacraal, Yin Yoga en het Bindweefsel.

Er wordt duidelijk gemaakt wat de relatie is tussen Yin Yoga, het bindweefsel en hoe je het bindweefsel kan ‘ontwinden’.
Ook ga je ervaren welke ritmes er aanwezig zijn in het bindweefsel en het effect van verschillende Yin Yogahoudingen hierop.
Daarnaast leer je hoe Yin Yoga kan helpen om geblokkeerde ritmes/stagnaties weer op gang te brengen.

Je maakt tijdens deze module dus niet alleen kennis met het biologische aspect, maar ook met de energetische/spirituele wereld van het bindweefsel.
Het bindweefsel is immers een drager en geleider van energie.
Een bijzondere module die jou als Yin Yogadocent extra inzicht en verdieping geeft. 

Onderwerpen die verder onder andere aan de orde komen:  

  • Verdiepende kennis over het bindweefsel 
  • Basisprincipes van Craniosacraal 
  • Het netwerk van verbindingen in het bindweefsel 
  • Ritmes in het bindweefsel 
  • De relatie tussen Yin Yoga en de flow van bindweefsel 

Ik wil me aanmelden

Ontmoet jouw Docent

Deze online scholing wordt gegeven door Eelco Griep.
Eelco is Yin Yogadocent, Acupuncturist, Shiatsu-therapeut en heeft sinds 2005 een praktijk in alternatieve geneeswijzen.

Eén van zijn passies is werken als begeleider van mensen. Om te helpen naar een betere gezondheid door het beïnvloeden van informatie door een aanraking, naald of een woord.  Acupunctuur, Shiatsu, Acupressuur, maar ook Craniosacraal en Yin Yoga zijn middelen om die informatie te beïnvloeden en daardoor ook de deling van de cellen. Op deze manier kunnen we het herstellend vermogen van het lichaam beïnvloeden, maar ook de mentale toestand.

Eelco is jaren actief geweest als Yin Yogadocentenopleider bij Bivag, waar hij naast het lesgeven van de reguliere Yin Yoga modules ook mede-ontwikkelaar en docent was van de opleiding Yin Yoga Medicine.
Momenteel geeft hij workshops, organiseert bij diverse (yoga)reizen en is hij verbonden aan de SanaYou YOGAcademy als docentenopleider.

Het eBook Yin Yoga & Craniosacraal

Het eBook Yin Yoga & Craniosacraal is exclusief inbegrepen bij deze yogaopleiding.

Een digitaal lesboek met goed gevulde pagina's met oa:

  • kleuren foto's met stap voor stap uitleg over Craniosacraal en meridianen
  • kleuren foto's met stap voor stap uitleg van het begeleiden met Craniosacraal
  • achtergrondinformatie over alles wat in deze opleiding voorbijkomt

Waar krijg ik toegang tot?

Klassikale Lesdagen in de yogastudio

e-Lesbook in PDF

Besloten Community

Certificaat 16 CE - erkend door Yoga Alliance

€ 375,-

Yin Yoga & Craniosacraal (16hr)

  • Deze lesmodule start éénmaal per jaar in de yogastudio van SanaYouYOGA
  • Klik op de knop ‘Lesdata & Inschrijven’ voor de meest actuele startdatum
  • Aanmelden doe je door vanuit je gekozen startdatum aan de rechterzijde te kiezen voor de knop ‘Boek Nu’